Rozvody

Výměna rozvodů
Popis služby
Kompletní výměna rozvodového řemene
Přednost služby
Pravidelnou výměnou rozvodového řemene zpravidla předejdete velikým škodám na motoru vozidla, které poškozením tohoto řemenu či řetězu bývají zpravidla velmi vysoké.
Přínos pro zákazníka
Při výměně rozvodů nepřistupujte na polovičatá řešení a nechte vyměnit celý mechanismus – tedy řemen včetně kladek, případně vodního čerpadla a dalšího příslušenství. Šetření se nevyplácí, každé nevyměněné ložisko se lehce může zadřít, a následky bývají tragické. Generálka motoru stojí desetitisíce.
Popis
K čemu vlastně řemen (nebo řetěz) je? „Bez rozvodového mechanismu se neobejde žádné auto, velmi zjednodušeně řečeno spojuje a koordinuje otáčení klikové a vačkové hřídele, která zase řídí ventily. Má i další funkce, může pohánět právě třeba vodní čerpadlo, u nafťáků někdy i vstřikovací čerpadla,“Výměna rozvodového řemene je u nových vozidel dána zpravidla počtem ujetých kilometrů. U ojetých vozidel zakoupených tzv.“z druhé ruky“ by se měl tento mechanismus vyměnit téměř okamžitě po jeho zakoupení a to čistě z preventivních důvodů, „nemáte-li 100% jistotu o stavu vozidla a počtu najetých kilometrů“. Náklady po následcích prasklého rozvodového řemenu potom bývají zpravidla drastické a v mnoha případech mohou převýšit i cenu starého automobil.

Provádíme kompletní výměnu rozvodů u vybraných druhů vozidel. V naší nabídce jsou originální sady rozvodových dílů. Výměnu provádíme buď okamžitě nebo na základě objednání. Vždy podle potřeby zákazníka.